У Німеччині почали будувати завод з виробництва снарядів: Шольц закликав збільшувати обсяги в Європі

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, 4 жовтня 2023 року. Фото: AP

У Німеччині розпочали будівництво нового збройового заводу з виробництва артбоєприпасів, зокрема для України.

Про це повідомляє Tagesschau.

На церемонію закладання фундаменту об'єкта в містечку Унтерлюс 12 лютого прибули канцлер Олаф Шольц і міністр оборони Борис Пісторіус.

"Зважаючи на загрозу з боку РФ, знадобиться ще багато зброї та боєприпасів — на роки вперед. Імперські амбіції, відкрито сформульовані Путіним, стали великою небезпекою для європейської світобудови", — зазначив політик.

Шольц наголосив, що у цій ситуації діє наступне: "Якщо ви хочете миру, ви повинні успішно стримувати можливих агресорів".

Будівництво нового заводу триватиме 12 місяців. У 2025 році планується випускати 50 тисяч снарядів, наступного — 100 тисяч, а пізніше — 200 тисяч.

Основна продукція, що вироблятиметься — 155-міліметрові боєприпаси, а також вибухівка та комплектуючі для реактивної артилерії.

Німецький концерн Rheinmetall планує інвестувати у новий об'єкт загалом 300 мільйонів євро та створити 500 робочих місць.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Rheinmetall вже розпочав виготовлення артилерійських боєприпасів для України та отримує нові замовлення.

4 грудня стало відомо, що Rheinmetall отримав замовлення на виробництво і постачання Україні артилерійських снарядів на суму близько 142 мільйони євро. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році.