Ілон Маск заявив, що SpaceX прямо чи опосередковано не продавала Starlink Росії

. Starlink. Ілюстративне фото: Getty Images

Американський мільярдер, власник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що SpaceX прямо чи опосередковано не продавала системи супутникового зв'язку Starlink Росії.

Про це Маск написав у своїй соцмережі Х (колишній Твіттер).

"У ряді неправдивих новин стверджується, що SpaceX продає Росії термінали Starlink. Це категорична неправда. Наскільки нам відомо, Starlink не продавалися прямо чи опосередковано Росії", — написав Ілон Маск.

Раніше цього дня у Головному управлінні розвідки Міноборони підтвердили інформацію стосовно використання російськими окупантами систем супутникового зв'язку Starlink на фронті.

"Радіоперехоплення розмови загарбників свідчить, що для налагодження доступу до інтернету термінали Starlink встановили, наприклад, у підрозділах 83 ОДШБр ЗС РФ", — зазначили в ГУР.

Як вказали у відомстві, російська 83 десантно-штурмова бригада діє у Донецькій області поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Перед тим представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов у коментарі РБК-Україна заявив, що масштаб використання росіянами терміналів Starlink на війні зростає.

Раніше у компанії SpaceX Ілона Маска заявляли, що не ведуть жодних справ з російським урядом чи армією, а також не працюють на території РФ.

"SpaceX ніколи не продавала Starlink у Росії, а також не відправляла обладнання в Росію. Якщо російські магазини стверджують, що продають Starlink для обслуговування у цій державі, вони обманюють своїх клієнтів", — наголосили в компанії.