В ГУР підтвердили використання Росією систем Starlink на фронті

. Термінал Starlink. Фото: Telegram / Михайло Федоров

У Головному управлінні розвідки Міноборони підтвердили інформацію стосовно використання російськими окупантами систем супутникового зв'язку Starlink на фронті.

Про це повідомили в Telegram-каналі ГУР.

"Радіоперехоплення розмови загарбників свідчить, що для налагодження доступу до інтернету термінали Starlink встановили, наприклад, у підрозділах 83 ОДШБр ЗС РФ", — мовиться у повідомленні.

Як вказали у відомстві, російська 83 десантно-штурмова бригада діє у Донецькій області поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов у коментарі РБК-Україна заявив, що масштаб використання росіянами терміналів Starlink на війні зростає.

"Так, зафіксовані випадки використання російськими окупантами даних пристроїв. Це починає набирати системного характеру", — зазначив речник.

Раніше у компанії SpaceX Ілона Маска заявляли, що не ведуть жодних справ з російським урядом чи армією, а також не працюють на території РФ.

"SpaceX ніколи не продавала Starlink у Росії, а також не відправляла обладнання в Росію. Якщо російські магазини стверджують, що продають Starlink для обслуговування у цій державі, вони обманюють своїх клієнтів", — наголосили в компанії.