90% замовлень із виробництва безпілотників отримують українські виробники — Данілов

Ексклюзивно
Вартість одного становить від 14 до 17 тисяч гривень: як у Чернігові виготовляють FPV-дрони для ЗСУ. ФОТО: Суспільне Чернігів

90% замовлень із виробництва безпілотних систем отримують українські виробники.

Про це у п’ятницю, 9 лютого, повідомив в ексклюзивному коментарі Українському Радіо секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи доручення президента щодо створення в ЗСУ Сил безпілотних систем.

У нас на сьогодні є замовлення (стосовно безпілотників — ред.), 90% з яких отримують саме наші виробники, котрі виробляють ці засоби ураження на території України. Це українські компанії. Ми готові їх контрактувати по максимуму, щоби забезпечити ЗСУ саме цими засобами ураження", — наголосив Данілов.

Він пояснив, що війна з технологічної точки зору змінилася у порівнянні з 2022-23 р.р. та зараз.

"І те, що президент видав указ про створення нового виду військ свідчить, що ми свідомі того, якою буде війна майбутнього, яка вже сьогодні є на нашій території. Безпілотні літальні апарати, роботизована техніка все більше і більше включатиметься в цей процес. І майбутнє вже буде зовсім іншим, ніж є сьогодні", — сказав Данілов.

Раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабміну створити в ЗСУ Сили безпілотних систем. 6 лютого 2024 року він підписав указ "Про нарощування спроможностей сил оборони". Президент доручив уряду разом із Генштабом ЗСУ опрацювати питання створення безпілотних систем як окремого роду сил у структурі ЗСУ і за за результатами опрацювання внести пропозиції на розгляд Ради національної безпеки та оборони секретарем якої є Олексій Данілов.