Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем у структурі ЗСУ

Важливо
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 6 лютого, підписав указ №51/2024 "Про нарощування спроможностей Сил оборони". Йдеться про створення у структурі ЗСУ безпілотних військ.

Відповідний документ опубліковано на сайті Офісу президента України.

"З метою нарощування спроможностей Збройних Сил України щодо використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем, забезпечення готовності до застосування таких систем за призначенням постановляю: Кабміну із залученням Генштабу ЗСУ опрацювати питання щодо створення у структурі ЗСУ Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України", — йдеться в указі глави держави.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

У зверненні Зеленський пояснив, що цей указ розпочинає створення в українських Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем.

"І це не питання майбутнього – це те, що повинно дати цілком конкретний результат уже найближчим часом. Цей рік повинен стати вирішальним у багатьох аспектах. І, очевидно, – на полі бою. Дрони – безпілотні системи – довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі. Україна реально змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам. Відбиття штурмів на землі – це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки – це також безпілотники", — сказав президент.

За його словами, наразі перелік завдань чітко визначений.

"Спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу. Це завдання і для армії, і для Міноборони та уряду загалом. І, щоб дати необхідну координацію в Силах оборони, забезпечити належний рівень планування та якість логістики, у структурі ЗСУ будуть створені Сили безпілотних систем. Відповідні пропозиції будуть внесені на розгляд РНБО", — пояснив він.

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров назвав указ Зеленського "історичним рішенням".

"Потенціал дронів надзвичайно великий. Рішення про створення безпілотних військ стане потужним поштовхом до технологічного та інноваційного розвитку Збройних сил України", — заявив Федоров.

Міністр нагадав, що торік у ЗСУ створили роти ударних дронів на рівні бригад.

"З першого дня ми брали участь у їх розвитку: розробляли структурну організацію, доктрину застосування, навчали, забезпечували різними типами дронів, цифровізували їх роботу та взаємодію. За цей час дрони докорінно змінили ситуацію на полі бою. Вони ефективно зупиняють атаки росіян та підтримують контрнаступ Сил оборони України. Абсолютну більшість техніки вражають саме безпілотниками", — йдеться у дописі Федорова у Telegram.