Досвід Залужного обов'язково буде використаний для перемоги України — Данілов

Ексклюзивно
. Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: Офіс президента

Досвід колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного обов'язково буде використаний для перемоги України, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Про це Данілов сказав 9 лютого в ексклюзивному коментарі Українському Радіо.

"Сьогодні (9 лютого — ред.) я був присутній на церемонії вручення Валерію Федоровичу (Залужному — ред.) зірки Героя України, і я впевнений, що досвід Валерія Федоровича обов'язково буде використаний для подальшої нашої перемоги. Ми всі українці. Ми маємо розуміння, що треба бути спільними в боротьбі з агресором, який є зараз на нашій території тимчасово. І нам треба в цій боротьбі залучати всіх, хто має досвід, хто має бажання боротися і виборювати нашу перемогу", — сказав Данілов.

Коментуючи звільнення Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ і призначення Головнокомандувачем  генерал-полковника Олександра Сирського Данілов сказав, що "усі люди, які призначені, не є для Валерія Федоровича людьми, яких би він не знав”.

“Це його бойові побратими, з якими він спілкується вже тривалий проміжок часу", — додав Данілов.

9 лютого стало відомо, що президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України ексголовнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову.

Що цьому передувало

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

Згодом речник Пентагону Патрік Райдер підкреслив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну, попри звільнення Залужного.