Зеленський присвоїв Залужному та Буданову звання Героя України

. Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України ексголовнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову.

Відповідні укази оприлюднили на сайті очільника держави.

"За визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України і самовіддане служіння українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" Залужному Валерію Федоровичу — генералу", — мовиться у тексті указу №61/2024.
"За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" Буданову Кирилу Олексійовичу — генерал-лейтенанту", — мовиться у тексті указу №57/2024.

Зеленський у своєму Telegram-каналі оприлюднив відео вручення нагород та звань Героя України Залужному, Буданову й іншим військовим.

"Сьогодні відзначаємо воїнів, які разом з усіма, хто став на захист держави й українського життя, визначають долю України", — зазначив президент.

Політик наголосив, що Україна вже змогла зупинити Росію та навчилася "захищати своє саме так, як потрібно, аби перемагати", і необхідно пройти весь шлях "саме так, як потрібно, щоб досягти українських цілей".

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

Згодом речник Пентагону Патрік Райдер підкреслив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну, попри звільнення Залужного.