Рада відправила у відставку міністерку у справах ветеранів Лапутіну

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Фото: Львівська ОВА

Верховна Рада підтримала відставку міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної.

"За" проголосували 302 нардепи, повідомив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

Профільний Комітет з питань соціальної політики зазначив незадовільну роботу міністерства. Всі виступаючі, як від влади, так і від опозиції, розносили у виступах міністра️. Сама, вже ексміністерка, навіть не прийшла на звіт", — написав він у Телеграм.

До Верховної ради України 5 лютого надійшла заява про відставку міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної. Спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що заяву буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.

На початку грудня 2023 року у комітеті Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся перший звіт Лапутіної за кілька років її перебування на посаді.

Після звіту члени громадської ради при міністерстві висловили незадоволення роботою міністерки. Зокрема, критикували за погану комунікацію з ветеранами, затримку створення національного військового меморіального кладовища, а експериментальну програму "Помічник ветерана" не вважають корисною.

Що відомо про Юлію Лапутіну

Юлія Лапутіна обіймала в СБУ посаду заступниці начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Захистила кандидатську дисертацію з психології. Довгий час працювала в контррозвідці.

На початку 1990-х, у часи створення антитерористичного центру СБУ "Альфа", Лапутіна працювала старшою офіцеркою спецпідрозділу. Брала участь в нейтралізації сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.

Протягом 2010-2012 років була заступницею начальника Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки.

У 2014 році у складі першої об'єднаної групи СБУ працювала в окупованому Краматорську, займалася розвідкою, збором та передачею інформації. Після звільнення Краматорська від проросійських формувань ініціювала акцію "Краматорськ — це Україна", яку підхопили в інших містах.

У тому ж році Лапутіна була призначена на посаду заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки

У березні 2020 року президент Володимир Зеленський присвоїв полковнику Служби безпеки України Юлії Лапутіній військове звання генерал-майора.

18 грудня 2020 року її призначили міністеркою у справах ветеранів — після того, як 15 грудня 65-річний міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб у зв'язку зі станом здоров'я написав заяву про звільнення.