Міністерка у справах ветеранів Лапутіна подала у відставку

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Фото: Львівська ОВА

До Верховної Ради України 5 лютого надійшла заява про відставку від міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної.

Про це написав постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук поінформував, що заяву буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.

У січні Лапутіна давала інтерв'ю виданню NV, де на питання про звільнення відповіла так:

"Наступного дня після призначення чиновника починаються чутки про його відставку. Я від чиновників не чула жодної пропозиції піти у відставку. Але я усвідомлюю, що великий проміжок часу працюю на цій посаді, і будь-яка посада — тимчасова".

5 грудня 2023 року в Комітеті ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся перший звіт Лапутіної за роки її перебування на посаді. Після звіту члени громадської ради при міністерстві висловили незадоволення роботою Лапутіної. Зокрема, критикували за погану комунікацію з ветеранами, затримку створення національного військового меморіального кладовища, а експериментальну програму "Помічник ветерана" не вважають корисною.

Що відомо про Юлію Лапутіну

Юлія Лапутіна обіймала в СБУ посаду заступниці начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Захистила кандидатську дисертацію з психології. Довгий час працювала в контррозвідці.

На початку 1990-х, у часи створення антитерористичного центру СБУ "Альфа", Лапутіна працювала старшою офіцеркою спецпідрозділу. Брала участь в нейтралізації сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.

Протягом 2010-2012 років була заступницею начальника Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки.

У 2014 році у складі першої об'єднаної групи СБУ працювала в окупованому Краматорську, займалася розвідкою, збором та передачею інформації. Після звільнення Краматорська від проросійських формувань ініціювала акцію "Краматорськ — це Україна", яку підхопили в інших містах.

У тому ж році Лапутіна була призначена на посаду заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки

У березні 2020 року президент Володимир Зеленський присвоїв полковнику Служби безпеки України Юлії Лапутіній військове звання генерал-майора.

18 грудня 2020 року її призначили міністеркою у справах ветеранів — після того, як 15 грудня 65-річний міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб у зв'язку зі станом здоров'я написав заяву про звільнення.