Найбільше на грип та ковід хворіють у трьох областях — лікарка-епідеміологиня

В Україні збільшується кількість хворих на грип і ковід. Фото: pixabay.com

У Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях спостерігається найбільше захворюваності на грип, ковід та респіраторні групи інфекцій.

Про це повідомила в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" лікарка-епідеміологиня відділу організації епіднагляду центру громадського здоров’я МОЗ Ліна Толстова.

Вона відзначила, що в Україні станом на тепер немає епідемії грипу та ковіду, але є тенденція до зростання рівня захворюваності як серед дітей, так і серед дорослих.

Зокрема Рівненська, Львівська, Чернігівська та Тернопільська області досягли середнього рівня захворюваності, вони на місцях вживають відповідних заходів.

Для грипу характерне різке підвищення температури, інші симптоми — кашель чи нежить — збігаються із ковідом і лише лабораторні дослідження можуть відрізнити, яке саме захворювання має людина.

Вакцинуватися можна упродовж всього епідеміологічного сезону, але сімейний лікар повинен обов’язково попередити, що імунітет проти грипу виробляється протягом двох тижнів. Потрібно упродовж двох тижнів після щеплення поберегти своє здоров’я: носити маски, не відвідувати місця, де є велике скупчення людей, і дотримуватися елементарних правил гігієни.