Зеленський провів зустріч з двома португальськими міністрами: про що говорили

. Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky, File

Президент Володимир Зеленський 6 лютого зустрівся з португальськими міністрами: главою МЗС Жуау Гомешем Кравійньйо та очільником Міносвіти Жуау Коштою, які прибули до Києва з робочим візитом.

Про це український лідер повідомив у своєму Telegram-каналі.

У ході зустрічі сторони обговорили подальшу оборонну співпрацю між державами, зокрема в контексті приєднання Португалії до авіаційної коаліції, та питання участі Лісабона в Глобальному саміті миру.

"Цінуємо наше партнерство з Португалією. Дякуємо за готовність долучитися до відбудови освітніх закладів Житомирщини. Дякую за підтримку нашого народу", — зазначив Зеленський.

Що відомо про співпрацю України та Португалії

У березні 2022 року Португалія оголосила, що фінансово сприятиме збору доказів воєнних злочинів в Україні та може направити експертів з Судової поліції та Національного інституту судової медицини.

Португалія долучиться до післявоєнної відбудови, а також надасть Україні до 250 млн євро фінансової підтримки. Відповідний меморандум був підписаний прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та прем’єр-міністром Португалії Антоніу Коштою.

Очільник МЗС Португалії Жуан Кравійньйо приїжджав до Києва на День незалежності 24 серпня 2022 року.

Португалія надає й військову підтримку армії України. У червні 2023 року виділила для ЗСУ 14 бронетранспортерів M113 і комплект 105 міліметрових гаубиць. Ще до того — 180 тонн боєприпасів і 5 броньованих машин меддопомоги.