Робота для ветеранів: Укрзалізниця сформує підрозділ операторів БпЛА для охорони своїх об'єктів

БпЛА. Ілюстративне фото: Михайло Федоров/Telegram

"Укрзалізниця" створює підрозділ, який з допомогою дронів стежитиме за безпекою залізничної інфраструктури. На цю роботу набиратимуть ветеранів-залізничників, які були поранені і повернулися з фронту. Для них організують спеціальні курси.

Про це повідомляється на сайті національного перевізника.

Мета проєкту — працевлаштувати учасників бойових дій, дати можливість ветеранам застосувати військовий досвід у цивільній роботі. Крім того, ініціатива покликана посилити охорону залізничних об'єктів.

Оператори БпЛА допоможуть боротися з крадіжками пального з локомотивів чи іншого майна залізниці на станціях та перегонах, фіксуватимуть правопорушення, охоронятимуть інфраструктуру під час воєнного стану, а також допоможуть у розслідуванні транспортних аварій.

Спочатку "Укрзалізниця" сформує тестовий підрозділ операторів дронів. Далі планують створити мережу таких підрозділів.

Залізничники вже підписали меморандум про співпрацю із Центром підготовки операторів БПЛА "Крук". Його інструктори займатимуться перекваліфікацією ветеранів-залізничників. Їх навчать управляти коптерами, складати та обслуговувати дрони. Освітній курс проводитимуть за допомогою онлайн-платформи, яку створює "Крук" разом із фондом "Відродження".