У Гонконзі шахраї з допомогою ШІ привласнили $25 млн

Штучний інтелект. Getty Images

У Гонконзі співробітник транснаціональної компанії здійснив транзакції на $25 мільйонів на прохання нібито свого керівника під час відеоконференції. Але окрім нього, всі інші учасники цієї зустрічі були створені штучним інтелектом для шахрайства.

Про це повідомляє BFMTV.

Працівник компанії здійснив близько п'ятнадцяти транзакцій на п'ять різних банківських рахунків на загальну суму 200 мільйонів гонконзьких доларів, або 25 мільйонів доларів США.

"Вони всі здавалися справжніми", — пояснив він.

Отримавши електронного листа із запрошенням від свого керівника з Великої Британії, співробітник подумав про можливу аферу, однак присутність на відеоконференції колег його заспокоїла. Правду він дізнався, коли зателефонував цим колегам після зустрічі.

"Під час багатосторонньої відеоконференції з'ясувалося, що всі люди, окрім нього, були несправжніми, але виглядали правдивіше, ніж у житті", — розповів колега обдуреного працівника.

На думку слідства, афера була проведена з максимальним професіоналізмом. Протягом декількох місяців шахраї нібито завантажували відеозаписи співробітників транснаціональної корпорації, які використовували для імітації їхніх голосів за допомогою штучного інтелекту.

У грудні 2023 року Країни ЄС і Європарламент погодили перший у світі комплексний закон щодо регулювання штучного інтелекту. Документ відкриває шлях для юридичного нагляду за технологіями, що використовуються в популярних генеративних сервісах штучного інтелекту, таких як ChatGPT.