В українських газових сховищах є близько 10 млрд кубів газу – Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Telegram/Денис Шмигаль

Глава уряду Денис Шмигаль заявив, що Україна вперше в історії проходить цей опалювальний сезон на газі власного видобутку. За його словами, наразі у газових сховищах України є близько 10 мільярдів кубометрів блакитного палива.

Про це Денис Шмигаль сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ми проходимо цей опалювальний сезон вперше в історії України на газі власного видобутку", — сказав Шмигаль.

За його словами, "Нафтогаз України" і державне підприємство "Укргазвидобування" збільшили обсяги видобутку на 11%, а також відкрили нові свердловини видобутку газу доволі великого об'єму.

"Зараз у наших сховищах є близько 10 мільярдів кубічних метрів газу. І ми дійсно проходимо цей опалювальний сезон на газі виключно українського видобутку", — сказав прем'єр.

Шмигаль також підкреслив, що Україна проходить цю зиму зі збалансованою енергосистемою. Він нагадав, що наша держава вже стала частиною європейської електроенергосистеми ENTSO-E.

"Ми збільшили можливості імпорту електроенергії до 1,7 ГВт", — сказав він і додав, що це доволі потужний об'єм, який допомагає державі збалансовувати енергосистему під час російських атак та за інших потреб.

"Загалом я переконаний, що ми дійсно завдяки роботі наших Збройних сил, ППО, наших героїчних енергетиків пройдемо цей опалювальний сезон стабільно, як і проходили всі роки. Безумовно, це складно, це важко, але ми об'єднані бажанням перемогти, бажанням вистояти. І я переконаний, що так і буде", — сказав Шмигаль.

25 вересня 2023 року голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов поінформував, що Україна вперше планує пройти опалювальний сезон, лише користуючись газом власного видобутку.

За три дні до цього, уряд схвалив рішення забезпечити незмінність тарифів на тепло для населення в новому опалювальному сезоні.

14 листопада 2023 року в "Нафтогазі" розповіли, що Україна вперше у своїй історії ввійшла в опалювальний сезон без імпорту газу.