До кінця року у 22 енергооб'єктів України буде трирівневий захист — Агентство відновлення

Голова Агентства відновлення Мустафа-Масі Найєм, Київ, січень 2024 року. Фото: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України/Facebook

За 2024 рік Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує звести трирівневий захист 22 об’єктів енергетики України. Першим рівнем уже захищено 103 об’єкти у 21 області.

Про це йшлося у звіті роботи Держагентства за 2023 рік.

Агентство зазначає, що одним із найбільших його проєктів у 2023 році став захист об’єктів енергетики за трьома рівнями.

  • Перший рівень — пасивний захист; біг-бегиМ'який контейнер, промислова тара з гнучкого матеріалу та габіониПросторова сітчаста конструкція, заповнена сипучими матеріалами. Таким чином уже захищено 103 об’єкти у 21 області.
  • Другий рівень — захист від дронів та шахедів. 22 підстанції та 63 елементи підстанцій будуть захищені вже до березня 2024 року. Наразі готові 12 об’єктів.
  • Третій рівень — захист 22 підстанцій від ракет в 14 областях України. Планується, що ці роботи будуть завершені до кінця 2024 року за умови сталого фінансування.

Голова Агентства відновлення Мустафа Найєм сказав, що партнери зі США, Німеччини, Великої Британії та Японії за допомогу та взаємодію у цьому напрямку.

Крім нього, під час звіту Агентства були присутні пані посол США в Україні Бріджит Брінк, представники посольств іноземних держав, міжнародних фінансових організацій та міжнародних компаній.

Плани з трирівневого захисту енергооб'єктів України. Фото: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України/Facebook

Інші проєкти Агентства відновлення

У червні 2023 року розпочалося будівництво магістрального водогону, який має забезпечити 1,5 млн людей питною водою після підриву Каховської ГЕС. Протяжність водогону – 145 км.

Також Агентство продовжує відновлення соціальних об'єктів, пошкоджених війною. Загалом відбудовується 352 об’єкти, з яких 292 – житло, 31 – соціальна інфраструктура, 16 – вулично-дорожня інфраструктура, 8 – адміністративні будівлі, 5 – об’єкти житлово-комунального господарства. А ще за 2022-2023 роки було відновлено 330 мостів.