ЄБРР надасть кредит у €200 млн на підтримку українських ГЕС

Логотип Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), ілюстративне фото. ЄБРР. Фото: Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть "Укргідроенерго" кредит у близько 200 мільйонів євро під державні гарантії. Гроші підуть на критично необхідне обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської ГЕС і на підтримку ліквідності компанії.

Угоду опублікували на сайті банку.

Позика складається зі 150 млн євро для обладнання Дніпровської та Середньодніпровської гідроелектростанцій та ще 50 млн євро для екстреної підтримки ліквідності "Укргідроенерго".

Банк зазначає, що проєкт посилить енергетичну безпеку України. По-перше, завдяки цим коштам можна буде замінити 4 гідроагрегати на Дніпровській гідроелектростанції (ГЕС) у Запорізькій області. Системи були зношені внаслідок тривалої експлуатації з 2003 року та пошкоджень, спричинених російськими ракетними обстрілами. Очікується, що після заміни загальна виробнича потужність збільшиться на 16%.

По-друге, кошти ЄБРР дозволять замінити старі козлові крани на Середньодніпровській ГЕС у Дніпропетровській області. Крани мають значення для ефективного обслуговування гідроелектростанцій.

Кредит нададуть двома траншами по 100 мільйонів євро кожен. Кошти для першого переказу будуть виділені з ЄБРР, а для іншого — з Італії спеціально під таку потребу банку.

Співпраця України з ЄБРР

Міністерство фінансів України наприкінці 2020 року повідомляло, що нині на стадії реалізації з ЄБРР перебувають 12 спільних проєктів з Україною. Загальний обсяг позик становить 2,56 мільярда євро. Станом на грудень 2023 року використані кошти ЄБРР за цими проєктами становили 1,61 мільярда євро (62,8% загальної суми позик).

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на грудень 2023 року загальний обсяг виділеного Україні банком фінансування становив 19,03 мільярда євро у межах 559 проєктів.