Україна та Канада провели черговий раунд переговорів щодо двосторонньої угоди про безпекові гарантії — МЗС

Прапор Канади. Ілюстративне фото: Getty Images

Україна та Канада 26 січня провели черговий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди стосовно двосторонніх безпекових зобовʼязань між державами.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

"На виконання доручення президента України Володимира Зеленського та глави делегації України на переговорах з напрацювання та підготовки міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки — керівника Офісу президента Андрія Єрмака 26 січня проведено черговий раунд переговорів з Канадою щодо укладення двосторонньої угоди щодо двосторонніх безпекових зобовʼязань між Україною і Канадою", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що переговори відбулись у розвиток положень спільної декларації про підтримку України, ухвалену лідерами країн-членів "Групи семи" (G7) 12 липня 2023 року у Вільнюсі на полях саміту НАТО.

Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький на початку переговорів висловив щиру і глибоку вдячність на адресу уряду Канади та канадського народу за неоцінену допомогу та розширену підтримку, надану Україні для забезпечення відсічі повномасштабній збройній агресії РФ.

Голова делегації канадської сторони політичний директор МЗС Канади наголосила на непохитності та готовності країни стояти пліч-о-пліч з Україною до подолання російської агресії.

Особливу увагу акцентовано на участі Канади у переговорному процесі, що символізує євроатлантичний характер майбутніх безпекових зобов’язань, наданих Україні державами-партнерами.

"Учасники переговорів продовжили безпосереднє опрацювання окремих положень проєкту майбутнього документа, обговорили його окремі блоки, а також обмінялись думками щодо планування та модальностей подальшого переговорного процесу", — додали у МЗС України.

12 січня президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак підписали угоду в сфері безпеки між Україною та Британією.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня 2023 року у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня 2023 року премʼєр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.