Ще 17 нардепів зі "Слуги народу" написали заяви на складання мандатів — Арахамія

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Фото: УНІАН

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що наразі у Верховній раді серед депутатів "немає єдності" і ситуація у цьому плані стала гіршою, ніж була початку повномасштабної війни.

Про це Давид Арахамія сказав під час дискусії "2024: сценарії для країни" в рамках проєкту "Нова країна" LB.ua та EFI Group.

Він вважає, що країні загрожує парламентська криза через депутатів, які хочуть "перестати працювати".

"З парламентом узагалі велика криза наближається, тому що в мене тільки у фракції ("Слуга народу" — ред.) 17 заяв на складання мандата. Тобто в нас уже 401 людина в Раді, ще одну ми точно відпустимо за медичними обставинами – буде 400 людей. 226 нардепів (мінімально необхідна кількість для ухвалення рішення. – ред.) з 400 дуже важко збирати, чесно кажучи. В інших фракціях і партіях, я теж знаю, є люди, які хочуть піти. Ми вирішили для себе, що не будемо давати голоси за складання мандатів, тільки якщо медично є дійсно ситуація, а так більше ніяких немає умов, через які ми будемо голосувати за складання мандатів. Для того, щоб зберегти парламент легітимним", – розповів Арахамія.

15 грудня 2023 року пресслужба Комітету виборців України (КВУ) повідомляла, що Рада щомісяця "втрачає" одного народного депутата. Всього впродовж минулого року достроково припинили свої повноваження втратили 17 народних обранців.

"Головні причини складання мандатів – скандали, кримінальні провадження і бажання загубитися. До людини без депутатського мандату значно менша увага з боку ЗМІ, антикорупційних організацій (що важливо після відкриття електронних декларацій — ред.) і, відповідно, увага з боку правоохоронних органів. Окремі депутати склали мандат у зв’язку з призначенням на державні посади. Також частина депутатів були позбавлені мандату через припинення громадянства України", — прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.