Безугла виходить зі "Слуги народу": заяви офіційно прийняли

Народна депутатка та заступниця голови Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла. Фото: УНІАН

Народна депутатка та заступниця голови Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла повідомила, що її заяви на вихід з фракції та партії "Слуга народу" офіційно прийняли.

Про це Безугла написала у Telegram.

"Мої заяви на вихід з партії та фракції "Слуга Народу" офіційно прийняли", — написала вона.

Цю інформацію Безугла підтвердила у коментарі Суспільному. Депутатка також уточнила, що про вихід з фракції мають оголосити на пленарному засіданні, а вихід з партії — розглянути на пленарному засіданні.

Водночас у Telegram Безугла написала, що продовжить "працювати над проєктами щодо національної безпеки та оборони ще з більшою інтенсивністю і відкритістю".

Своєю чергою голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк в інтерв'ю виданню "Главком" заявила, що підпише заяву колеги Мар’яни Безуглої про вихід зі складу фракції та партії “Слуга народу”, як тільки така заява надійде.

Прессекретарка фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук у коментарі Суспільному підтвердила, що Марʼяна Безугла передала заяви керівнику фракції.

"Заяву про її вихід із фракції буде зачитано на найближчому засіданні парламенту. Після цього офіційно можна буде вважати пані Безуглу позафракційним депутатом", — зазначила вона.

Напередодні, 11 січня, Безугла написала заяву на вихід з фракції та партії "Слуга Народу", проте заявила, що залишається "мажоритарним депутатом Оболонського району з усіма зобовʼязаннями відкритості та роботи з громадянами".

Що відомо про заяви Безуглої

Раніше стало відомо, що частина депутатів зі "Слуги народу" вимагають виключити Марʼяну Безуглу з фракції після її заяви, що військове керівництво України, зокрема генерал Валерій Залужний, "має піти". Про це Суспільному сказали два джерела у фракції.

"Більшість депутатів обурені поведінкою Безуглої і пропонують її виключити. Втім не факт, що це винесуть на голосування", — сказав Суспільному співрозмовник у "Слузі народу".

Заступниця голови комітету з нацбезпеки Безугла опублікувала низку дописів із звинуваченнями на адресу Залужного. Вона заявила, що військове командування України мають подати у відставку, бо не надало "ніякого плану дій на 2024 рік" ані на Ставці, ані комітету.

“Зараз ситуація така, що якщо військове керівництво не може надати ніякого задуму на 2024 рік, а всі їхні пропозиції щодо мобілізації зводяться до того, що треба більше людей без жодної пропозиції зі змін системи ЗСУ, то таке керівництво має піти”, — написала Безугла.

Водночас у коментарі Суспільному секретар комітету, народний депутат Роман Костенко сказав, що Залужний не мав подавати план і його не вимагали не комітеті.

Парламентар від "Слуги народу" Ігор Кривошеєв зареєстрував постанову про звільнення Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.