Словаччина постачатиме Україні техніку для будівництва трирівневої лінії оборони — Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу в Ужгороді, 24 січня 2024 року. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Словаччина постачатиме Україні інженерну техніку для будівництва трирівневої лінії оборони. Зокрема йдеться про броньовані екскаватори та розмінувальні машини.

Про це Денис Шмигаль сказав під час брифінгу в Ужгороді за підсумками зустрічі із прем'єром Словаччини Робертом Фіцо.

"Сьогодні Україна будує масштабну трирівневу лінію оборонних рубежів — це захист на всіх напрямках. Уряд виділив на це десятки мільярдів гривень. Такий захист дозволить як стримувати противника, так і просуватися вперед. Ми потребуємо значної додаткової кількості інженерної техніки. З прем'єром Фіцо ми дійшли згоди, що будемо співпрацювати в питанні постачання такої техніки з боку Словаччини", — сказав Шмигаль.

За його словами, словацькі приватні компанії також поставлятимуть броньовані екскаватори та машини для розмінування на базі танка Т-72.

"Сьогодні можу сказати, що Словаччина уже ухвалила рішення для постачання двох машин для розмінування "Божена-4", аби наші сапери могли проводити відповідні роботи на деокупованій частині Херсонщини. Ми надзвичайно вдячні за це" — додав глава українського уряду.

24 січня в Ужгороді відбулась зустріч очільника Уряду України Дениса Шмигаля і прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Зокрема сторони підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини між країнами.