Міністерка оборони: Нідерланди вже передають Україні безпілотники

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. Фото: Нікіта Скобліков/Суспільне

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що її країна вже передає безпілотники Україні для боротьби проти російської агресії.

Про це вона розповіла інтерв'ю Delfi.

На одній із попередніх зустрічей формату "Рамштайн" представники Латвії оголосили про створення коаліції дронів. Згодом Сполучене Королівство та Швеція приєдналися до так званого обʼєднання. Нині коаліція налічує вісім країн, включаючи Нідерланди.

"Я не можу назвати точну кількість, але ми вже передаємо безпілотники Україні. Звичайно, я думаю, що ця коаліція безпілотників дуже важлива, бо тепер ми об'єднаємо зусилля, а це означає, що ми зможемо збільшити кількість безпілотників, а також конкретизувати відповідно до потреб України", — сказала Оллонгрен.

Також Нідерланди стали частиною коаліції протиповітряної оборони. Посадовиця зауважила, що нині для України протиповітряна оборона залишається пріоритетом.

"І там ми вже беремо участь, звичайно, дуже активно, наприклад, із системами Patriot, а також з F-16, які теж у процесі. Тож має сенс брати участь у такого роду коаліції. І я думаю, що, як і у випадку з безпілотниками, нам потрібно дуже точно визначити, що потрібне Україні", — сказала міністерка.

Міністерка оборони висловила впевнення, що цього року Нідерланди зможуть розпочати передачу F-16.