"Безпека України — це наша безпека" — Сунак виступив у британському парламенті

Глава уряду Великої Британії Ріші Сунак. Фото: AP

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час виступу у Палаті громад заявив, що Велика Британія підтримуватиме Україну так довго, скільки це потрібно, оскільки безпека України – це також і безпека Британії.

Текст виступу Сунака оприлюднений на сайті британського уряду.

“Якщо наші противники думають, що можуть відволікти нас від допомоги Україні, погрожуючи міжнародній безпеці деінде, то вони дуже помиляються. У п'ятницю я відвідав Київ, де зустрівся з президентом Зеленським і виступив перед українським парламентом. Я передав послання від цієї Палати до Ради, що ми будемо з Україною сьогодні, завтра і так довго, як це буде потрібно”, — сказав Сунак.

Він додав, що якщо президент РФ Путін переможе в Україні, він не зупиниться на досягнутому, а інші зловмисники будуть заохочуватися.

“Ось чому безпека України — це наша безпека. Саме тому Велика Британія буде дотримуватися цього курсу, і саме тому я впевнений, що наші партнери поділяють нашу рішучість”, — заявив Сунак.

За його словами рішучість Британії щодо підтримки України не тільки не похитнеться, а цього року збільшиться її військова підтримка України.

"Ми надамо найбільший пакет оборонної допомоги Україні з початку війни вартістю 2,5 млрд фунтів стерлінгів. Він включатиме більше засобів протиповітряної оборони, більше протитанкового озброєння, більше далекобійних ракет, тисячі додаткових боєприпасів та артилерійських снарядів, тренування для тисяч українських військовослужбовців, а також найбільший пакет новітніх безпілотників, який будь-коли надавала Україні будь-яка країна", — сказав глава британського уряду.

За його словами, загалом з початку війни Сполучене Королівство надасть Україні допомогу на суму майже 12 млрд фунтів стерлінгів.

"Ми першими почали тренувати українські війська, першими в Європі надали летальну зброю, першими надали основні бойові танки, першими надали далекобійні ракети, а тепер ми перші, хто дотримав обіцянку, дану на минулорічному саміті НАТО разом з 30 іншими країнами, надати нові двосторонні зобов'язання у сфері безпеки", — заявив Сунак.

За його словами, Україні по праву належить місце в НАТО, і НАТО буде сильнішим, коли в ньому буде Україна. І ці зобов'язання “допоможуть подолати розрив до того часу, поки цей день не настане”.

“Згідно з новою угодою, яку ми підписали з президентом Зеленським, ми розбудовуємо військовий потенціал України; і якщо Росія коли-небудь знову вторгнеться в Україну, ми надамо швидку і стійку допомогу, включаючи сучасне обладнання на суші, в повітрі і на морі. Разом з нашими союзниками Велика Британія буде поруч з першої і до останньої миті”, — сказав Сунак.

За його словами, Сполучене Королівство будує нове партнерство з Україною, розраховане на 100 і більше років. Йдеться про оборону і безпеку, але також про торгівлю, інвестиції, культуру і багато іншого.

“Не може бути більш потужної ознаки нашого унікального зв'язку, ніж рішення України прийняти англійську мову як мову бізнесу та дипломатії. Тому через Британську Раду ми збираємося фінансувати навчання англійської мови для українського народу”, — додав Сунак.

Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який прибув 12 січня з візитом до Києва, провели переговори і підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки.