Перейти до основного змісту

Зеленський заявив, що до чоловіків призовного віку, які не на фронті та не сплачують податки, "є певні питання"

Президент України Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський заявив, що на утримання одного військового ЗСУ припадає 6-8 платників податків. І якщо чоловіки призовного віку, яки незаконно виїхали з України, не працюють і не сплачують податки, то до них "є питання".

Про це Володимир Зеленський сказав під час спільної пресконференції із прем'єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас 11 січня, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми відстояли 50% із захопленої на початок війни території, ми відбили противника. І два роки б'ються наші хлопці. І у цей час, я скажу вам відверто, є люди, які поза правилами, поза законом перетинали кордон. І це питання до цих людей, до цих чоловіків. Якщо вони призовного віку, то вони повинні допомагати Україні й вони повинні бути в Україні. Я зараз не говорю про те, що хтось повинен бути на фронті, а хтось не повинен там бути. Є закон. А є звичайне людське правило", — сказав Зеленський відповідаючи на запитання журналістів, чи повинна Естонія видати Україні чоловіків призовного віку.

Зеленський пояснив, що на одного військового, якого утримує держава Україна, припадає 6-8 платників податків.

"І якщо ви в Україні, не на фронті, і ви працюєте, де б ви не працювали, а ми з повагою ставимося до кожної людини — якщо ви працюєте і сплачуєте податки, то ви так само бороните державу. І це дуже потрібно. Але якщо ви закордоном, і ви мобілізаційного віку і ви не на фронті, і не сплачуєте податки, і виїжджали поза законом, то є питання. Ось і все. Тобто, позиція: якщо ми хочемо зберегти Україну, якщо ми хочемо зберегти Європу, то всі ми повинні розуміти — або ми допомагаємо Україні, або ні. Або ми громадяни, які на фронті. Або ми громадяни, які працюють і сплачують податки. Бо не буде грошей на військового. А не буде на військового грошей, не буде військового, не буде кому захищати Україну", — сказав Зеленський.

Раніше міністр оборони України Рустем Умєров заявляв, що відомство має інформацію про те, скільки українських чоловіків призовного віку після початку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон і не повернулися.

Наприкінці 2023 року уряд вніс до парламенту законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

24 грудня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров заявив, що найближчими днями у Верховній раді буде зареєстрований законопроєкт щодо мобілізації та служби у Силах оборони загалом.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.

Топ дня

Вибір редакції