У ЄС вважають, що все ще можуть до весни виробити мільйон артснарядів для передачі Україні

. Європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон. Фото: АР/Thibault Camus

Європейський комісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.

Про це посадовець повідомив на заході, організованому ліберальною групою "Оновлення Європи" в Європарламенті, передає Politico.

"Ми будемо дотримуватися наших зобов'язань", — підкреслив Бретон.

За словами єврокомісара, досягнення цієї мети вимагатиме скорочення експорту до держав, які не є членами ЄС, і забезпечення тиску урядів членів блоку на їхню оборонну промисловість з метою нарощування виробництва.

"Ми — лише Європейська комісія", — сказав посадовець, водночас наголосивши, що "абсолютно можливо" досягти мети в мільйон снарядів до березня або квітня.

Бретон також розповів, що Євросоюз може зрівнятися з Росією у виробництві озброєнь протягом 1,5-2 років, додавши, що для ЄС "надзвичайно важливо мати такий самий потенціал".

"Я вважаю, що ми повинні мати величезний оборонний фонд, щоб змогти прискорити процес, навіть, можливо, в розмірі 100 мільярдів євро", — підсумував єврокомісар.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.