Камишін розповів, як Україна вироблятиме мільйон дронів у 2024 році

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин під час презентації defense tech кластеру BRAVE1, у Києві, 26 квітня 2023 року. Фото: УНІАН

В Україні понад 200 заводів, які у наступному році будуть виробляти ті самі обіцяні мільйон дронів для потреб військових.

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на брифінгу "Результати діяльності Мінстратегпрому та Укроборонпрому за 2023 рік, передає кореспондент Суспільного.

За його словами у грудні 2023 року в Україні виробили понад 50 тисяч дронів, з яких 45 тисяч виробив один завод. Спроможності постійно нарощуються.

"Найкращим стимулом в цьому плані стала програма, по якій Уряд виділив мільярди доларів — 40 мільярдів гривень на закупівлю дронів, і по цій програмі левова частка закупівель уже відбувається українського виробництва дронів... На сьогоднішній день приватні виробники зайшли в цей ринок", — розповів Камишін.

За словами міністра в Україні понад 200 компаній, які виробляють дрони. Це виробництва FPV і державні заводи.

"На сьогоднішній день у нас є державні заводи, в яких контракт на виробництво дронів вже перевищує контракти на інші продукти, які були там історично характерними для цих виробництв. Але, знову ж таки, в цьому плані приватний сектор показав свою спроможність", — розповів очільник Мінстратегпрому.

Він додав, що FPV-дрони використовують у багатьох цілях як на передовій, так і у цивільному житті.

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що у 2024 році Україна виробить мільйон дронів.