Після сторічної паузи у Парижі відновлять купання в Сені

. Поліцейські на човні на річці Сена в Парижі, Франція, 17 липня 2023 року. Фото: АР.

Французька столиця перебуває на фінальній фазі історичного очищення, під час якого незабаром влада дозволить купатися парижанам у Сені. Про це повідомляє BBC.

Заборонене протягом століття через брудну воду, міське плавання стане одним із головних надбань Олімпійських ігор, яке прийме Париж наступного року. На це влада виділила 1,4 млрд євро.

Видання зазначає, що три олімпійські та паралімпійські змагання — триатлон, марафонське плавання та паратріатлон — заплановано провести в Сені в центрі Парижа, але до 2025 року три зони для плавання просто неба будуть доступні на Набережній.

"Коли люди побачать спортсменів, які плавають у Сені без проблем зі здоров’ям, вони з упевненістю почнуть повертатися в Сену. Це наш внесок у майбутнє", – прогнозує заступник мера Парижа, відповідальний за Олімпійські ігри П’єр Рабадан.

Як і в багатьох західних містах, якість річки в Парижі різко погіршилася через промислові стічні води вгору за течією та антисанітарію.

Водне життя постраждало настільки, що в 1960-х роках у місті було зареєстровано лише три види риб. У 1923 році влада заборонила плавання, хоча щорічні різдвяні змагання по річці проіснували аж до Другої світової війни.

Однією з головних проблем була "односистемна" дренажна інфраструктура 19-го століття, яка об’єднує використану воду з кухонь і ванних кімнат із стічними водами з туалетів.

У звичайний час вона тече через комплекс тунелів під вулицями до околиць. Однак, коли йде сильний дощ, система насичується, і надлишок зливають в Сену.

Удосконалення за останні 20 років вже призвели до різкого зменшення фекальних бактерій, які потрапляють у річку, повідомляє BBC.