Мая Санду оголосила про рішення йти на другий президентський термін

. Президентка Молдови Мая Санду, Бухарест, Румунія, 3 квітня 2023 р. Фото: AP /Andreea Alexandru

Проєвропейська президентка Молдови Мая Санду заявила, що має намір балотуватися на другий президентський термін наприкінці 2024 року. Вона закликала молдовський парламент розпочати підготовку до референдуму щодо прагнення країни до вступу до Європейського Союзу.

Про це пише Reuters.

"Нам ще потрібно зробити важливі кроки, і я обіцяю продовжувати, якщо ви висловите мені свою довіру на новий термін", — йдеться в заяві Санду, опублікованій на сайті президентки Санду.

Санду звернулася до парламенту, який контролюють її союзники з Партії дії та солідарності (ПАС), розпочати роботу над референдумом щодо європейської орієнтації Молдови.

"Наше майбутнє в європейській сім'ї, і ми повинні чітко сказати всій країні, який шлях ми обираємо для Молдови. Я закликаю парламент ініціювати наступної осені референдум, на якому голос громадян буде вирішальним", — сказала Санду.

Вона засудила вторгнення Росії в Україну та звинуватила Москву в плануванні державного перевороту з метою її усунення. У Кремлі кажуть, що вона розпалює русофобію.

Президентські вибори у Молдові мають відбутися в листопаді-грудні 2024 року, а точну дату визначить парламент.

Що відомо про політику Маї Санду на посаді президентки

Колишня економістка Світового банку Мая Санду зробила членство в ЄС наріжним каменем своєї програми після перемоги на виборах у грудні 2020 року.

Торік у травні десятки тисяч людей зібралися на мітинг просто неба на центральній площі Кишинева, щоб підтримати прагнення Санду рухатися до європейського мейнстріму.

На муніципальних виборах минулого місяця, які вважалися барометром проєвропейської політики Санду, кандидати від ПАС отримали контроль над приблизно однією третиною місцевих рад, і її союзники сприйняли цей результат як позитивний.