Санду подякувала українським воїнам: "Без вашої боротьби Молдова стала б наступною ціллю РФ"

. Президентка Молдови Мая Санду. Фото: АР

Президентка Молдови Мая Санду висловила вдячність захисникам України за боротьбу з російською агресією.

Про це політикиня повідомила під час спільного брифінгу з очільником української держави Володимиром Зеленським і головою Європейської ради Шарлем Мішелем у Києві 21 листопада.

"Знаємо, що без цього спротиву, без цієї боротьби наша країна стала б наступною у переліку окупаційних цілей РФ, і, думаю, не останньою у списку. Захищаючи Україну, ви також захищаєте Молдову", — сказала Санду.

Президентка підкреслила, що Молдова надалі буде підтримувати Україну.

"Українців завжди радо вітатимуть у нашій країні стільки, скільки буде потрібно. Наші дороги, залізниці, шляхи солідарності допомагатимуть українським товарам досягати експортних ринків. Ми допомагаємо українським групам з розмінуванням, Молдова надає гуманітарну допомогу Україні, допомагає забезпечити безперервність енергопостачання", — зазначила політикиня.

Санду також наголосила, що "стояти поруч з Україною означає підтримувати Формулу миру Зеленського з десяти пунктів".

21 листопада президентка Молдови приїхала до Києва та разом із Володимиром та Оленою Зеленськими вшанувала пам'ять загиблих під час Революції Гідності.

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи, встановлений на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.

Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.