НАБУ оновило підозру екснардепці Королевській — тепер уже щодо 13 млн грн

Депутатка Наталія Королевська на засіданні Верховної Ради, Київ, 2 листопада 2021 року. Фото: Поліщук Максим/УНІАН

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 20 грудня оновили підозру народній депутатці України IX скликання про підозру у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік. Детективи уточнили, що сума її незадекларованого майна — не 4,3 млн, а понад 13 млн грн.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Під час слідства правоохоронці встановили, що сума незадекларованого майна становить понад 13 млн грн. Це більш як 4 тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Отже, ця сума підпадає вже під іншу статтю Кримінального кодексу України. Нова кваліфікація для Королевської — ч. 2 ст. 366-2 ККУ.

В бюро додали, що досі не відомо, де перебуває зараз колишня парламентарка.

Наталія Королевська оголошена в розшук, скриншот з сайту МВС. Скриншот з сайту МВС

Підозра Наталії Королевській

17 лютого Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили Королевській про підозру у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік.

"Слідство встановило, що народна обраниця не задекларувала дві земельні ділянки в Київській області сукупною площею понад 0,8 га. Крім того, вона «забула» про майно у Російській Федерації: житловий будинок площею 120,1 кв. м та земельну ділянку площею 1,13 га. Загальна вартість незадекларованого майна становить понад 4,315 млн грн", — повідомили в НАБУ.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали на підставі висновку НАЗК.

У червні Національне антикорупційне бюро оголосило екснардепку Королевську в розшук.

Що відомо про Королевську, Солода і Волошина

Про те, що Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод написали заяви на складання депутатських мандатів, стало відомо 29 січня.

22 лютого стало відомо, що заяву про складання депутатських повноважень написав Олег Волошин. Всі вони зараз перебувають за межами України.

22 лютого Олегу Волошину повідомили про підозру у державній зраді. Про це розповіли в Офісі Генпрокурора.

Волошин, за даними прокуратури, поширював висловлювання, спрямовані на створення в суспільстві проросійських настроїв. Визнавав правомірними й виправдовував створення на території України самопроголошених так званих "ЛНР/ДНР". Такі дії народного депутата України вчинені на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, її державній, економічній та інформаційній безпеці, зазначили в ОГПУ. Також Волошин підозрюється у тому, що він заподіяв умисне легке тілесне ушкодження активісту.