НАБУ завершило розслідувати справу нардепа Гунька

Народний депутат Анатолій Гунько, Фото: Суспільне Чернігів

НАБУ і САП завершили розслідування у справі стосовно чинного народного депутата від "Слуги народу" Анатолія Гунька та його спільника, викритих на одержанні неправомірної вигоди у сумі 85 тис. дол. США.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

За даними слідства, народний обранець запропонував підприємцю отримати під обробку землю, яка перебувала у постійному користуванні держпідприємств. За кожен гектар аграрій мав надати 130 доларів США неправомірної вигоди.

В результаті досягнутих домовленостей, за надання для обробки земель площею 1700 га одного з державних підприємств сума неправомірної вигоди становила 221 тис. дол. США. З них 85 тис. дол. США підприємець мав передати авансом до початку обробки.

Під час передачі цих коштів нардепа і двох його спільників викрили "на гарячому".

Матеріали стосовно іншого спільника, який на даний час перебуває у розшуку, виділені в окреме провадження.

Розслідування вказаних фактів розпочато за заявою підприємця.

Справа Гунька

8 серпня стало відомо, що нардепа Анатолія Гунька та двох його спільників затримали на одержанні неправомірної вигоди розміром 85 тисяч доларів.

9 серпня НАБУ та САП оголосили підозру нардепу в отриманні хабаря на 85 тисяч доларів за передачу в оренду землі Національної академії аграрних наук України. Того ж дня суд обрав Гуньку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Призначивши розмір застави 30 мільйонів Нардеп заявив, що не згоден із рішенням суду і його адвокати подаватимуть апеляцію.

10 серпня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про виключення Гунька з фракції.

4 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду лишила під вартою і зменшила розмір застави для нардепа з Чернігівщини Анатолія Гунька з 30 до 10 мільйонів гривень.

Народний депутат від Чернігівщини Анатолій Гунько, якого затримали за підозрою в одержанні хабаря — 85 тисяч доларів, 7 листопада взяв участь у засіданні Верховної ради.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що 18 жовтня за Гунька внесли заставу в розмірі 10 мільйонів гривень.