Військові запропонували додатково мобілізувати 450-500 тисяч людей — Зеленський

. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що у ході обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Про це очільник держави повідомив під час пресконференції 19 грудня.

"Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, аби підтримувати цей напрямок. Це питання, перш за все, людей. Друге — це справедливості. Це питання обороноздатності та питання фінансів", — зазначив Зеленський.

Як пояснив президент, що стосується людей то потрібна конкретика.

"Що буде з мільйонною армією України, дуже потужною я вважаю, що буде з тими хлопцями які щодня там, принаймні з тими, хто два роки захищає нашу державу. Якщо у нас є питання ротаційні, у нас є питання відпусток, то і також повинен бути комплексний план. І цьому мобілізаційному законі ви повинні надати відповіді мені, суспільству, перед усім суспільству. Тому вони почали працювати над цим планом. Я поки не побачив там демобілізації, хоча я вважаю, що це питання номер один", — наголосив очільник держави.

Зеленський поінформував, що мобілізація у такому форматі буде коштувати Україні додаткових 500 мільярдів гривень.

"Тому я як президент, як людина, яка багато часу віддає, щоб знайти ту, чи іншу фінансову підтримку Україні, я хотів би розуміння від прем'єр-міністра, від міністра фінансів — а звідки гроші", — додав політик.

Раніше заступник голови парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв розповів, що Верховна рада хоче змінити порядок мобілізації в Україні. Відповідний законопроєкт планують розглянути, як тільки його узгодять з військовими.

Згодом парламентарка Соломія Бобровська вказала, що парламентарі ще не напрацювали чернетки законопроєкту щодо зміни порядку мобілізації.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.