"Таке питання не стоїть": Умєров про звільнення Залужного

Ексклюзивно
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Фото: Telegram/Валерій Залужний

Міністр оборони України Рустем Умєров 12 грудня заявив, що не планується заміна головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Ротації в армії трапляються завжди, але Міноборони їх комунікуватиме.

Про це Умєров сказав у коментарі кореспондентці Суспільного під час спільного брифінгу з міністром оборони Латвії.

Умєров підкреслив, що у військовій компоненції завжди бувають зміни — тобто ротації, зміни, іноді регенерація, хтось переводиться в резерви.

"У військовому керівництві завжди є перехідні речі, які були до мене, і з якими я дуже відкритий до суспільства і до своїх колег ставлюся, — сказав він. — У цьому плані питання таке не стоїть. Я знаю, його розкручують і зовнішньо, і внутрішньо. Ми сьогодні були разом із главкомом, вітали командувача Сухопутних військ. Я завжди жартую з цього питання з Валерієм Федоровичем, кажу: «Хто на цей раз тебе звільняє?»"

Міністр оборони заявив, що щодо змін військового командування він завжди відкритий. Якщо так буд, Умєров повідомлятиме.

"Як ви знаєте, ми можемо ротацію робити або переводити на окремі посади, тому в цьому плані, по-перше, таких питань, як росіяни або наші вороги розкачати хочуть, — немає; по-друге, якщо вони будуть — я вийду з цим питанням і розповім", — говорить урядовець.

Рустем Умєров помітив, що суспільство цікавило це питання, і додав, що і він, і головнокомандувач, роблять усе для перемоги.

Що говорили про імовірне звільнення Залужного

Перед тим видання The Economist у своїй статті в якій заявило про нібито "конфлікт" між найвищим військовим і політичним керівництвом України через результати літнього контрнаступу 2023 року.

Заступниця голови комітету з нацбезпеки Безугла опублікувала низку дописів зі звинуваченнями на адресу Залужного. Вона заявила, що військове командування України мають подати у відставку, бо не надало "ніякого плану дій на 2024 рік" ані на Ставці, ані комітету.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк 30 листопада запевнив, що в Україні немає конфлікту між президентом Володимиром Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

1 грудня міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що у політичного та військового керівництва України немає розбіжностей.