Країни G7 домовились спільно боротися з телефонним шахрайством та ризиками ШІ

Телефонне шахрайство. Ілюстративне фото: Суспільне Рівне

Міністри внутрішніх справ і безпеки країн "Групи семи" (G7) домовилися спільно боротися з міжнародною загрозою організованого телефонного шахрайства та використанням з цією метою штучного інтелекту (ШІ). Відповідна спільна заява була ухвалена сьогодні, 10 грудня, за підсумками триденної зустрічі в Токіо.

Про це повідомляє NHK.

Зазначається, що однією з головних тем переговорів стало транскордонне організоване шахрайство з використанням телекомунікацій та зростаючі збитки від такої діяльності.

Так, у Великій Британії за 2021-2022 фінансовий рік шляхом такого шахрайства злочинці вкрали близько 2,8 мільярда доларів, що в 11 разів більше, ніж у Японії. У США телефонне шахрайство, яким займаються групи з Південної Азії, призвело до щорічних втрат на суму близько 966 мільйонів доларів.

У спільній заяві також визнається, що штучний інтелект може бути використаний для терористичних актів або інших злочинів і шахрайства. Країни G7 пообіцяли сприяти обміну інформацією з бізнесом і промисловими колами для покращення можливостей розслідування таких злочинів. Міністри погодилися закликати операторів соціальних мереж вжити заходів для запобігання їх використанню в злочинних цілях, зокрема, захисту дітей від сексуальної експлуатації, включаючи дитячу порнографію.

Щодо економічної безпеки, країни G7 домовилися тісно співпрацювати, щоб ефективніше запобігати витоку чутливої інформації та передових технологій із державних установ і компаній.

Раніше повідомлялось, що країни ЄС і Європарламент погодили перший у світі комплексний закон щодо регулювання штучного інтелекту. Документ відкриває шлях для юридичного нагляду за технологіями, що використовуються в популярних генеративних сервісах штучного інтелекту, таких як ChatGPT.