NASA планує відправити кілька місій на Венеру для пошуку ознак життя

wikipedia.org

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) розглядає можливість відправити кілька місій на Венеру. Раніше вчені виявили на цій планеті газ, який доволі рідко, але виробляється у кишково-шлунковому тракті тварин та на болотах.

Як повідомили в американському урядовому агентстві, дослідники NASA розглядають можливість здійснити місії у 2021 році в рамках проєкту Discovery. З чотирьох можливих варіантів науковці можуть обрати лише дві.

Серед заявок є астробіологічна місія на Місяць, Нептун та його супутник Тритон, геологічна місія на найбільш вулканічно активне планетарне тіло Сонячної системи - Іо. Дві інші місії, що розглядаються, це місії на Венеру. Одна з них зосереджена на дослідженні атмосфери планети, а друга — на геологічної історії.

Усі ці місії в лютому увійшли в список відібраних за конкурсом малих космічних місій на грант в $ 500 мільйонів.

Наразі агентство США співпрацює з Європою в рамках іншої запропонованої місії Венери під назвою EnVision.

Довідка. Венера - друга від Сонця найближча до Землі планета. У порівнянні з іншими планетами Венера обертається у зворотному напрямку. Це означає, що Сонце на планеті встає на заході і заходить на сході. Атмосфера Венери складається в основному з вуглекислого газу і азоту. Поверхня планети повністю приховують густі хмари, що складаються з крапель сірчаної кислоти.

Що відомо

  • 14 вересня група вчених Массачусетського технологічного університету (США) і Кардіфського університету (Великобританія) повідомила про виявлення на Венері фосфіну - газу, який може мати біологічне походження.