У 2023 році у світі загинули 94 журналісти — МФЖ

Поранений журналіст у Секторі Гази. Фото: SAID KHATIB/AFP via Getty Images

У 2023 році при виконанні професійних обов'язків у світі загинули 94 журналісти, серед них 9 жінок. Найбільше медійників загинуло у Секторі Гази.

Про це повідомляє Міжнародна федерація журналістів (МФЖ).

За даними організації, починаючи з 7 жовтня 2023 року, у Секторі Гази щодня гине щонайменше один журналіст. Від початку ізраїльсько-палестинського конфлікту у Газі загинули 68 журналістів, що становить 72% від усіх убитих цього року працівників ЗМІ.

"У Європі Україна залишається найбільш небезпечною країною для журналістів", — йдеться у звіті МФЖ.

Внаслідок російської агресії у 2023 році в Україні загинули три журналісти: Ростислав Журавльов (РИА-Новости), Арман Сольден (AFP) та Богдан Бітик (La Republica).

Ще три журналісти були вбиті у 2023 році у Сирії. По двоє журналістів загинули в Афганістані та на Філіппінах, по одному — в Індії, Китаї та Бангладеші, ще сім — у Південній та Північній Америці та чотири — в Африці.

"У 2023 році загинули 94 журналісти. МФЖ вимагає термінових глобальних дій, щоб зупинити це кровопролиття. Сплеск смертності, особливо в секторі Газа, вимагає негайної уваги...", — підсумував президент Міжнародної федерації журналістів Домінік Прадалі.

Крім того, зазначається, що 393 журналісти наразі перебувають за ґратами, з них 40 — у Росії та на території тимчасово окупованого Криму.