Президент Литви закликав світ долучитися до повернення викрадених РФ українських дітей

Президент Литви Гітанас Науседа. Фото: Gitanas Nausėda/Twitter

Президент Литви Гітанас Науседа закликав міжнародну спільноту разом добиватися повернення тисяч викрадених Росією українських дітей.

Про це пише литовський мовник LRT.

"Обов'язок усієї міжнародної спільноти - допомогти Україні, надавши їй військову та фінансову підтримку, тому що тільки в разі поразки Росії можна буде швидше повернути викрадених дітей", — заявив президент Литви, звертаючись до учасників зустрічі Міжнародної коаліції країн з повернення українських дітей.

Глава держави наголосив, що Литва разом з демократичним світом солідарна з Україною і вимагає від Росії негайно припинити скоєний злочин і звільнити українських дітей.

За словами президента, повернення дітей - лише перший крок. Науседа підкреслив, що не менш важливо добиватися того, щоб окремі посадовці несли юридичну відповідальність за незаконну депортацію дітей, і Литва сприятиме міжнародним зусиллям із забезпечення справедливості.

Президент Науседа також підкреслив, що Литва рішуче підтримує мирний план президента України Володимира Зеленського, який складається з 10 кроків, як спосіб встановлення справедливого і міцного миру.

"Україна впродовж століть чинила опір численним спробам Росії заперечувати і пригнічувати її історію, культуру та ідентичність. Сьогодні я впевнений: вона подолає і цю агресію", — наголосив Гітанас Науседа.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.