Україна повернула 387 викрадених Росією дітей — Зеленська

Перша леді України Олена Зеленська, Київ, 8 грудня 2023 року. Фото: Олена Зеленська / Telegram

Україні вдалося повернути з Росії 387 дітей, яких викрали росіяни під час окупації.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська у Telegram після участі в заході, присвяченому темі реінтеграції депортованих дітей.

"Наразі Україні вдалося повернути 387 із майже 20 тисяч викрадених РФ дітей. І кожне повернення — не статистика, а унікальна спецоперація, причому міжнародна", — пише Зеленська.

За її словами, Росія не йде на прямий контакт з цього питання, тому дітей доводиться повертати додому через треті країни "за посередництва багатьох небайдужих людей".

"От чому важлива співпраця світу. От чому я так сподіваюся на коаліцію для порятунку викрадених дітей, яку запропонувала створити Канада місяць тому і яка скоро має запрацювати", — анонсувала перша леді.

Вона розповіла, що значна частина викрадених дітей — сироти чи позбавлені батьківської опіки. Їх вивозили в Росію цілими інтернатами, як це було з Богданом Єрмохіним.

"Тож нашою принциповою позицією має стати те, що після повернення на батьківщину їх має зустріти родина. Нехай прийомна, але справжня", — зазначила Зеленська.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.