Литва та Естонія засудили допуск росіян до Олімпіади-2024

Фото: Aurelien Morissard/AP Photos

Керівники Міністерств закордонних справ Литви та Естонії засудили рішення Міжнародного олімпійського комітету, яке дозволяє росіянам брати участь у паризькій Олімпіаді-2024 у нейтральному статусі.

Про це дипломати написали на своїх сторінках на платформі Х.

Зокрема голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс відзначив, що рішення МОК — це не нейтралітет, це суперечить усьому, за що має виступати Олімпіада.

"Росія залучає спортсменів і спортсменок до своєї геноцидної армії. Це не нейтралітет, це суперечить всьому, що має відстоювати Олімпіада", — відзначив Ландсбергіс.

Своєю чергою, голова естонського МЗС Маргус Тсахкна написав, що дозвіл російським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх без прапора "не змиє кров на їхніх руках".

"Рішення МОК йде всупереч з усім, що означає олімпізм", – наголосив Тсахкна

8 грудня Міжнародний олімпійський комітет допустив до Олімпійських ігор-2024 атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Росіяни та білоруси зможуть виступати в особистих стартах. Відбиратися на Олімпіаду вони будуть через офіційні кваліфікаційні старти, тобто додаткових кваліфікаційних можливостей для них не будуть створювати.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав засудити рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо російських і білоруських спортсменів. На платформі Х Кулеба написав, що МОК фактично дав Росії зелене світло на використання зброї на Олімпіаді і що це рішення підриває олімпійські принципи.