Кабмін скличе комісію з техногенно-екологічної безпеки, щоб розібратися з підтопленням метро у Києві

. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на VI Міжнародному ветеранському форумі "Україна. Захисники. Майбутнє", 22 серпня 2023 рік. Скриншот з відео

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив 9 грудня провести засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоб розібратися, що призвело до термінового ремонту "синьої" гілки столичного метро.

Про це повідомив прем'єр у своєму Telegram.

"Під час повномасштабної війни Київський метрополітен має подвійне стратегічне значення - як транспортна артерія і як бомбосховище, де знаходять прихисток тисячі людей", — зазначив Шмигаль.

Він заявив, що через дії чи бездіяльність міської влади постала загроза затоплення та руйнування тунелів "синьої" гілки столичного метро, що за словами посадовця, матиме безпосередній вплив на безпеку киян.

Шмигаль наголосив, що засідання комісії відбудеться за участі віцепрем’єр-міністра Олександра Кубракова, міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, очільника Мінстратегпрому Олександра Камишіна, тимчасового виконувача обов’язків голови ДСНС Володимира Демчука, начальника Київського метрополітену Віктора Брагінського.

"Очікуємо також на присутність голови КМДА Віталія Кличка з детальною доповіддю з цього питання", — додав прем'єр.

За словами Шмигаля, головне завдання наразі - оперативно оцінити ситуацію та вжити заходів, аби не допустити її розвитку за негативним сценарієм.

Що відомо про підтоплення київського метро

У Києві у зв'язку із терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська" закрили кілька станції метро. Поїзди Оболонсько-Теремківської лінії з 8 грудня їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" лише до станції "Либідська".

Нововведення планували впровадити з 9 грудня, однак з міркувань безпеки рух в аварійному тунелі зупинили вдень 8 грудня.

Міська влада пообіцяла запустити рух наземного транспорту впродовж двох годин після закриття шести станцій підземки.

У Київському метрополітені запевнили, що ст. м. "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.