МВС перевірить інформацію про доступ Росії до українських камер спостереження

Ігор Клименко. Фото: УНІАН

Міністерство внутрішніх справ України перевірить інформацію видання "Схеми" про те, що в Україні роками працювали тисячі камер спостереження з серверами у Москві.

Про це заявив голова МВС Ігор Клименко в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Інформація, яка була висвітлена в журналістському розслідуванні, звичайно, вона потребує ретельного дослідження й вивчення. І це питання не тільки до спеціальних служб. Це питання до комунальних служб, які встановлювали ці камери", — сказав Клименко.

Він також зазначив, що до перевірки зокрема будуть залучені представники військових адміністрацій.

При цьому Клименко заявив, що у тих системах фіксації, які адмініструє МВС, подібних проблем з серверами немає, адже система комплексного захисту інформації у МВС "доволі надійна".

"Ми завжди уважно слідкуємо і за розслідуваннями, і за повідомленнями громадян, тому найближчим часом ми дамо спільну відповідь щодо подальшого технічного захисту інформації, в тому числі з відеокамер", — додав міністр.

Раніше журналісти "Схем" повідомили, що тисячі камер відеоспостереження з програмним забезпеченням від російського виробника TRASSIR/DSSL, встановлені по всій Україні, могли роками передавати інформацію з них на сервери, розташовані у РФ.

Зокрема представники ЗМІ провели експеримент, який показав, що відео з таких камер, за допомогою російського софту, перш ніж з'явитися на телефоні чи комп'ютері споживача, потрапляє на сервери, розташовані у Москві, які належать компаніям, що мають зв'язки з ФСБ Росії.