Портников: секрет стійкості Путіна — у ринковій Росії

Ексклюзивно
Публіцист та політичний оглядач Віталій Портников під час інтервʼю Суспільному, 2 грудня 2023. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Публіцист та політичний оглядач Віталій Портников вважає економічну модель Росії причиною стійкості Володимира Путіна у війні проти України попри існування західних санкцій. Про це він сказав в інтерв'ю Суспільному.

За словами Портникова, "ринок рятує такі держави, як Росія". "Росія продовжує торгувати з Глобальним Півднем. Продає нафту, продає газ. Створює заохочення для власних громадян. Перетворила війну на бізнес", — вважає він.

"Коли люди воювали в Афганістані, що вони мали? Цинкові гроби? А тепер вся ця люмпенізована маса, яка йде воювати проти України, отримує просто зливу грошей. “Лади”, квартири – все, що хочете", – додає Віталій Портников.

За його словами, навіть якщо люди в Москві чи в Петербурзі "не в захваті" від того, що відбувається, "для них є Росгвардія, яка також отримує фінансовий стимул".

Портников, однак, додав, що не можна повністю відкидати вплив західних санкцій на Росію. “Росія буде відставати, відставати, відставати (в новітніх технологіях – ред.) – і врешті програє економічні змагання з цивілізованим світом. Але виникає питання: коли?” – каже він.

Про дорослішання українського суспільства, перспективи переговорів із Росією та потребу в новому світовому порядку – дивіться Віталія Портникова у проєкті “Ремовська Інтерв’ю” на YouTube-каналі Суспільне Новини у суботу, 9 грудня