У трьох районах столиці почастішали випадки домашнього насильства

Протягом листопада більше 40% дзвінків до київського Центру гендерної рівності були через домашнє насильство.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Минулого місяця на телефон довіри надійшло 1 263 звернення, з них 526 — щодо домашнього насильства. По допомогу та підтримку звернулися 465 жінок та 61 чоловік.

Також мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали 157 консультацій очно, телефоном та онлайн.

"Збільшилася кількість консультацій щодо домашнього насильства в Голосіївському районі — на 15%, Деснянському — на 13%, Подільському — на 7%. Найчастіше звертаються через фізичне насильство, проте фахівці фіксують тенденцію збільшення звернень щодо економічного", — зазначила Хонда.

За її словами, у притулку перебували 6 жінок та 5 дітей, у кімнатах кризового реагування — 11 жінок та 8 дітей.

КМДА нагадує, що міська служба телефона довіри працює абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами:

  • 15-00 (зі стаціонарного);
  • 044-272-15-00 (із мобільного).

Отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу можна в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Також працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".