Правоохоронці від початку року отримали майже 244 тисяч звернень щодо домашнього насильства — очільник Нацполіції

Голова Нацполіції Іван Вигівський. Фото: МВС

Від початку цього року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв та повідомлень громадян щодо вчинення домашнього насильства, і це — найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.

Про це заявив голова Національної поліції Іван Вигівський під час конференції "Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від гендерно зумовленого насильства".

Вигівський наголосив, що одна із головних задач правоохоронців – створення умов безпечного середовища, в тому числі невідворотна реакція на гендерно зумовлене насильство.

"Війна, безумовно, вплинула на всіх громадян. Постійне напруження, стрес спричиняють агресію та конфлікти, а відтак ці фактори серед тих, що зумовлюють домашнє насильство. Цього року до поліції надійшло 243 980 заяв та повідомлень про правопорушення, пов’язані з домашнім насильством. З них звернень від жінок – 76,5 %, ще понад 20% повідомлень, які надійшли до поліції, від чоловіків та понад 3% від загальної кількості  – це звернення від дітей" — розповів очільник Нацполіції.

Він додав, що лише за статтею 126-1 Кримінального кодексу України, саме вчинення домашнього насильства, слідчі розпочали понад 2,3 тисячі кримінальних проваджень. Майже 2 тисячам кривдникам вже  повідомлено про підозру. Водночас за кожним другим повідомленням про домашнє насильство складені адміністративні протоколи, а у третині випадків — винесені термінові заборонні приписи стосовно кривдників.

Вигівський також поінформував, що з метою належної організації роботи із запобігання та протидії домашньому насильству у поліції створені 54 спеціалізовані підрозділи протидії домашньому насильству, в яких функціонують 62 мобільні групи реагування.

За його словами, ці мобільні групи реагують на вчинення домашнього насильства: поліцейські виносять термінові заборонні приписи, складають адміністративні протоколи, проводять профілактичні бесіди з кривдниками.

"Також правоохоронці контролюють дотримання вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдників та здійснюють спільні із соціальними службами профілактичні рейди в сім’ї, де вчиняється домашнє насильство", — сказав Вигівський.

Раніше повідомлялось, що Міністерство соціально політики створило новий інструмент протидії домашньому насильству – дашборд "гарячих ліній" спеціалізованих центрів надання допомоги.