Лубінець заявив, що найбільша зафіксована втрата ваги українця у російському полоні — 77 кілограмів

Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що після повернення з російського полону українські громадяни часто перебувають у важкому стані.

Про це омбудсмен повідомив під час виступу на міжнародній конференції з прав людини "Свобода або страх".

"Найбільша офіційно зафіксована втрата ваги людини за 5 місяців російського полону — 77 кілограмів", — розповів Лубінець.

За словами уповноваженого, окрім військових, у російському полоні наразі перебуває близько 28 тисяч цивільних українців.

Переповідаючи історію колишнього ув’язненого, омбудсмен поінформував, що у полоні українців годують "чимось схожим на зафарбовану воду".

Лубінець зазначив, що Україна нині не має можливості з'ясувати точні місцеперебування та кількість громадян, яких РФ тримає в полоні.

Уповноважений додав, що росіяни забороняють людям писати листи.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

До цього Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.