Після року перерви в Тернопіль повертається фестиваль "JazzBez"

Марічка Юрчак, Олег Макогін, Сергій Лазо на пресконференції в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

На тернопільську сцену після року перерви повертається міжнародний музичний фестиваль "JazzBez". Частину коштів з проданих квитків планують передати на потреби ЗСУ.

Про це Суспільному повідомив директор тернопільської програми фестивалю "Jazz Bez" Олег Макогін.

"Культура під час війни не на першому місці. Ми дуже добре усвідомлюємо, що є речі значно важливіші. Під час культурних подій цієї війни ми побачили, що культура крім всього виконує ще й функцію допомоги, підтримуючу функцію. Тому що практично всі культурні події збирають якісь кошти і відправляють на армію".

Олег Макогін. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ми вже закупили 200 літрів дизпалива і передали ЗСУ, тому що була потреба. По результатах, якщо буде можливість, ми ще надамо допомогу", — каже Олег Макогін.

За словами ведучого фестивалю Сергія Лазо, сімнадцятий фестиваль "JazzBez" відбуватиметься один день — 9 грудня. На сцену фестивалю вийдуть син "королеви" джазу Елли Фіцжеральд — Рей Браун-молодший, нідерландсько-португальський бенд "Spinifex" та українські музиканти.

"Jazz Bez" — це міжнародний джазовий фестиваль, який традиційно відбувається в грудні. Його заснували у 2001 році. У Тернополі фестиваль організовують з 2006 року. З того часу він відбувався щорічно, за вийнятком 2022 року.