У ЄС узгодили тимчасові умови регулювання штучного інтелекту

Штучний інтелект. Фото: Pinterest

Законодавці та уряди країн Європейського союзу узгодили тимчасові умови регулювання систем штучного інтелекту (ШІ), таких як ChatGPT.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з документом, поширеним серед законодавців, з яким ознайомилося агентство, Єврокомісія підтримуватиме список моделей штучного інтелекту, які вважаються такими, що становлять "системний ризик", а постачальники ШІ загального призначення повинні будуть публікувати детальні підсумки контенту, який використовується для його навчання.

Закон також може в більшості випадків звільняти від регулювання безкоштовні ліцензії на ШІ та ліцензії з відкритим початковим кодом, якщо, наприклад, вони не були визнані високоризиковими або використовувалися в вже заборонених цілях.

Умови для іншої перешкоди — використання штучного інтелекту в біометричному нагляді та доступу до початкового коду — ще не були визначені, повідомили два джерела.

Як зазначає Reuters, багато що залежить від нового закону для ЄС. Це може стати планом для інших урядів, оскільки країни прагнуть розробити правила для власної індустрії ШІ, забезпечуючи альтернативу легкому підходу США та тимчасовим правилам Китаю.

Країни ЄС і законодавці намагаються підготувати остаточну угоду для голосування навесні, напередодні парламентських виборів у червні, коли законодавчий процес зупиниться.

Якщо цього не зробити, закон може бути відкладено, а блок з 27 членів втратить свою перевагу в регулюванні технології.

Попри це, може пройти близько двох років, перш ніж будь-який закон набуде чинності.

14 червня Європейський парламент схвалив проєкт тексту майбутнього закону, що регулюватиме правила в сфері штучного інтелекту.