Глобальний фонд США виділив Україні понад $1 млрд на боротьбу з ВІЛ/СНІДом і туберкульозом

Роздаткові матеріали, що інформують про ВІЛ/СНІД, Тернопіль, 1 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Тернопіль

Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу залучила близько 1 млрд доларів безповоротної фінансової допомоги від Глобального фонду.

Про це 4 грудня повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Відомство прозвітувало про більш як 60 робочих засідань у межах спільного проєкту Програми розвитку ООН в Україні та МОЗ "Зміцнення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні".

Як пише МОЗ, станом на кінець 2023 року Глобальний фонд США надав Україні понад $913 млн безповоротної фінансової допомоги. Гроші спрямували на різні програми щодо ВІЛ, туберкульозу, а також на стримування впливу COVID-19 на програми у цій сфері.

Цьогоріч Україна рада подала до Глобального фонду запит на фінансування на 2024–2026 роки на суму $165 млн. Таким чином загальне фінансування перевищило 1 млрд доларів.

Програми Глобального фонду виконуватимуть отримувачі й розпорядники коштів, яких визначає та затверджує Національна рада. До 2026 року це:

  • Центр громадського здоров’я МОЗ України;
  • міжнародний благодійний фонд "Альянс громадського здоров’я";
  • благодійна організація "100 відсотків життя".

Що відомо про ситуацію з поширенням ВІЛ-інфекції

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних. За роки незалежності СНІД забрав життя понад 50 тисяч українців. Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ, 9 – на СНІД.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, станом на 1 листопада минулого року на диспансерному обліку перебувала 155 722 людей з ВІЛ-інфекцією, а за десять місяців 2022 року офіційно зареєстрували 10 239 нових випадків.