Rheinmetall планує запустити виробництво БТРів в Україні у наступному році

Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall у Дюссельдорфі, фото: AP

Німецький оборонний концерн Rheinmetall планує запустити виробництво бронетранспортерів в Україні у 2024 році.

Про це в інтерв'ю виданню WirtschaftsWoche розповів гендиректор Rheinmetall Армін Паппергер.

За його словами, компанія планує виробляти передусім колісні бронетранспортери Fuchs і бронетранспортери Lynx.

"Після підписання контракту ми хочемо мати перший повнопривідний автомобіль в Україні приблизно через шість-сім місяців, а перший Lynx — через 12-13 місяців", – сказав Паппергер.

Водночас він додав, що перші 10 бронетранспортерів Lynx для України вже виробляються в Німеччині та Угорщині у межах спільного виробництва між Rheinmetall і Україною.

"Після фази нарощування ми швидко зможемо виробляти значну кількість цих транспортних засобів повністю в Україні. Федеральний уряд Німеччини повідомив, що надасть експортну ліцензію, необхідну для виробництва", — сказав він.

Як пише WirtschaftsWoche, у 2022 році Rheinmetall отримав замовлення на суму близько 900 мільйонів євро, а у 2023 році обсяг замовлень зріс приблизно до 2,5 мільярдів євро. Гендиректор компанії очікує, що наступного року замовлень буде більше.

14 листопада повідомлялось, що український уряд уклав з німецьким оборонним концерном Rheinmetall контракт на постачання танків Leopard 1, у тому числі 25 основних бойових танків Leopard 1A5, п'яти броньованих евакуаційних машин (Bergepanzer 2) та двох танків для навчання водіїв.

Що відомо про будівництво заводу Rheinmetall в Україні

У травні "Укроборонпром" створив спільне підприємство з німецьким виробником військової техніки та зброї Rheinmetall. Воно буде займатися обслуговуванням та ремонтом танків, а у майбутньому — і їхнім виробництвом.

10 липня Паппергер розповів, що концерн протягом наступних 12 тижнів відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні. Там планують будувати та ремонтувати танки, а також навчати українців обслуговувати бронетехніку.

За його словами, на новому заводі будуватимуть і ремонтуватимуть бронетранспортери Rheinmetall Fuchs за ліцензією. Завод буде розташований на заході України. Паппергер також пообіцяв, що завод буде захищений від російських атак.