"Різдво разом з Україною". Хореографічний ансамбль з Кропивницького представляв Україну у Фінляндії

Кропивницький народний хореографічний колектив "Світанок" повернувся з Фінляндії. Там за допомогою хореографії й пісні розповідали про традиції українського народу та події, які переживають українці під час війни з Росією. Фіни розуміють, з яким ворогом воюють українці та готуються до будь-яких подій – концерти "Світанку" відбулись у бомбосховищах.

Ініціаторкою подорожі була керівниця громадської організації "Яскрава країна" Ольга Обласова, яка 20 років тому виїхала до Фінляндії, розповів художній керівник ансамблю "Світанок" Максим Печененко.

"Ольга Обласова з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну допомагає переселенцям, які опинились у Фінляндії. Запропонувала, щоб діти приїхали та відпочили. Ми ж вирішили, що у нас є гарна програма, і ми можемо її показати".

Це програма "Різдво разом з Україною", її представляють у Європі вдруге, говорить Максим Печененко. Цього разу виступили з трьома концертами, на кожен приїжджали до 200 українців з сіл та міст Фінляндії.

У Фінляндії ансамбль представляв Україну програмою "Різдво разом з Україною". Фото: Суспільне Кропивницький

Виступ ансамблю "Світанок" у Фінляндії. Фото: Суспільне Кропивницький

Кожен концерт складається з двох відділень. Перше – "Україна понад усе" – куди увійшли номери, які розповідають про Україну сьогодні.

"Тривоги, що ми відчуваємо, що відчувають сьогодні наші діти. Фінал – з оптимізмом і вірою в перемогу".

"Різдво разом з Україною". Виступ ансамблю "Світанок". Фото: Суспільне Кропивницький

Друге відділення — "Різдво разом з Україною", де показують українські різдвяні звичаї.

Хореографічний ансамбль з Кропивницького "Світанок" представляв Україну у Фінляндії. Фото: Суспільне Кропивницький

"Не тільки українцям за кордоном, а й всій Європі потрібно показувати, що ми незламні, що війна не ламає нашу культуру, бо ворог хотів у першу чергу знищити нашу культуру і нашу ідентичність, – вважає Максим Печененко. – Про події в Україні ми розповідаємо до та після концертів, бо європейці забувають, що у нас війна, і нам потрібна допомога".

Виступ ансамблю "Світанок" у Фінляндії. Фото: Суспільне Кропивницький

За словами Максима Печененка, за період існування ансамблю це була найкраща поїздка.

"Нас дуже тепло приймали не тільки наші українці, а й фіни, обнімали, плакали. Я побачив, що нас не тільки поважають і допомагають, а й будуть продовжувати допомагати. Вони дуже вболівають за нашу країну. І розуміють, який сусід живе поруч з ними. Сцени, на яких ми виступали, розташовані у бомбосховищах. Фіни готуються до будь-якого сценарію".

У 2024 році ансамбль планує нові поїздки, щоб розповідати світу про Україну.