У США п'ять сенаторів просять Байдена ввести заборону на поїздки до Китаю. У чому причина

Президенти Сполучених Штатів Джо Байден та Китаю Сі Дзіньпінь. Фото: АР.

П'ять сенаторів-республіканців на чолі з Марко Рубіо в п'ятницю, 1 грудня, звернулися до адміністрації президента США Джо Байдена з проханням заборонити поїздки між Сполученими Штатами і Китаєм після сплеску респіраторних захворювань у КНР. Китайський дипломат у Вашингтоні назвав заяви сенаторів про небезпеку захворювань у Китаї “зловмисними вигадками”.

Про це повідомляє Reuters.

"Ми повинні негайно обмежити поїздки між Сполученими Штатами і (Китаєм — ред.), поки ми не дізнаємося більше про небезпеку, яку становить ця нова хвороба", - йдеться в листі, підписаному головним республіканцем в Комітеті з питань розвідки Сенату Рубіо, а також сенаторами Джей Д. Венсом, Ріком Скоттом, Томмі Тубервілем і Майком Брауном.

Представник адміністрації Байдена заявив, що Сполучені Штати уважно стежать за зростанням респіраторних захворювань у Китаї, але додав, що адміністрація бачить “сезонні тенденції”.

“Нічого незвичайного не відбувається. ... Наразі немає жодних ознак того, що існує зв'язок між людьми, які звертаються за допомогою до відділень невідкладної допомоги в США, і спалахом респіраторних захворювань у Китаї", — йдеться у заяві.
Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю у відповідь на лист Рубіо заявив: "Відповідні заяви є суто зловмисними вигадками. Китай рішуче виступає проти них".

Зростання захворюваності стало глобальною проблемою минулого тижня, коли Всесвітня організація охорони здоров'я звернулася до Китаю з проханням надати додаткову інформацію, посилаючись на звіт Програми з моніторингу нових захворювань про збільшення недіагностованих пневмоній у дітей.

В.о. директора Департаменту ВООЗ з питань готовності до епідемій і пандемій та їх запобігання Марія Ван Керхове заявила на початку цього тижня, що зростання захворюваності пов'язане зі збільшенням кількості дітей, які заражаються патогенами, яких вони уникали протягом двох років обмежень у зв'язку з COVID-19.

Протягом останніх місяців США та Китай постійно збільшують кількість рейсів між країнами, хоча вона залишається значно нижчою за рівень 2019 року. Кількість затверджених рейсів зросла 9 листопада до 35 на тиждень для кожної країни, порівняно з 12 на тиждень у серпні.

У січні 2020 року тодішній президент Дональд Трамп заборонив в'їзд до США більшості негромадян США, які нещодавно перебували в Китаї, через побоювання щодо COVID, але не обмежив польоти між двома країнами.

З листопада 2021 року Сполучені Штати скасували обмеження на в'їзд для повністю вакцинованих іноземних відвідувачів, у тому числі з Китаю. У червні 2022 року США скасували окрему вимогу, згідно з якою авіамандрівники повинні мати негативний результат тесту до прибуття в країну.

У січні Сполучені Штати почали вимагати від авіапасажирів негативні результати тестів на COVID після рішення Пекіна скасувати свою жорстку політику нульового рівня захворюваності, але в березні скасували ці вимоги.